WYDZIAŁ SZTUKI W MIEŚCIE 9.0

Zapraszamy na dziewiątą edycję festiwalu Wydział Sztuki w Mieście, prezentującego twórczość artystyczną i projektową pracowników oraz studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W tym roku formuła festiwalu uległa transformacji, otwierając przed nami możliwość działania w odmiennej niż dotychczas formie. Podczas pierwszej odsłony Wydziału Sztuki w Mieście 9.0, realizowanej w formacie partnerskiej współpracy z Fundacją Wschód Sztuki, zaprezentujemy przygotowane przez nas i zaproszonych artystów wystawy i projekty jako osobna sekcja mieszcząca się w programie głównym Krakers Cracow Art Week.

Tegoroczne hasło przewodnie Krakersa (NO) Hope jest również punktem odniesienia dla naszego festiwalu, podczas którego zobaczycie ponad 30 projektów i wystaw, zarówno w przestrzeniach rzeczywistych, jak i wirtualnie . Szeroki zakres prezentowanych działań odzwierciedla przekrojowo aktywność i kierunki poszukiwań twórców związanych z Wydziałem Sztuki, a także jest pretekstem do odpowiedzi twórczej na postawione pytania.

Czy okres pandemii doprowadził do głębokiego przewartościowania dotychczasowych strategii tworzenia wystaw artystycznych i projektowych, czy wręcz przeciwnie – zniesienie ograniczeń będzie równoznaczne z powrotem do form kontaktu i ekspresji, za jakimi tęsknimy ? Jak twórcy określają swoją relację do dynamicznych zmian i niepokoju?
Wydział Sztuki w Mieście 9.0 to prezentacja postaw krytycznych, polemicznych, afirmacyjnych. To szerokie spektrum kierunków i postaw twórczych wobec zmiennej i niestabilnej rzeczywistości, w jakiej się obecnie znajdujemy .

Niezależnie od ram czasowych Krakersa zaprezentowane zostaną wystawy w przestrzeni VR na platformie Mozilla Hubs, przygotowujemy także planowany na październik akcent w formie serii wystaw zatytułowany Move UP!, będący drugą odsłoną festiwalu Wydział Sztuki w Mieście 9.0.

>>>Kto:
Studenci i pedagodzy Instytutu Sztuki Mediów, Instytutu Grafiki i Wzornictwa, Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

>>>Gdzie:
Przestrzenie galeryjne i uczelniane, pracownie, przestrzeń publiczna, Platforma Mozilla Hubs

>>>Jak:
Aby dotrzeć do miejsc, w których znajdują się wydarzenia prezentowane w ramach Wydziału Sztuki w Mieście 9.0 / Krakers (NO) HOPE, podążaj za oficjalną mapą Krakers Cracow Art Week.
Listę naszych projektów i ich lokalizację znajdziesz w programie Sekcji Partnerskiej. Informacje o każdej wystawie i projekcie publikowane będą dostępne na naszej stronie oraz Facebooku.
Aby zobaczyć Galerie Sztuki w Mozilla Hubs, nie potrzebujesz specjalistycznego oprogramowania ani gogli VR. Zeskanuj kod QR znajdujący się na ulotce lub kliknij link na naszej stronie / Facebooku. Do każdej galerii wchodzi się, używając standardowej przeglądarki komputerowej. Jeśli ktoś ma gogle VR – może ich jak najbardziej użyć, doświadczenie będzie jeszcze ciekawsze!

Wszystkie informacje dostępne będą na stronie http://www.wydzialsztuki.up.krakow.pl/
a także na stronie Krakers Cracow Art Week :

>>>Kiedy:
Zaczynamy od 13 czerwca!