„Czytelnia. Zbiory fotoopowieści” „Reading room. Collections of photo stories”

Czytelnia jest przestrzenią, w której uczestniczą ludzie, książki oraz mniej lub bardziej wygodne sprzęty. Czytelnicy usiłują odnaleźć treści i zdobyć wiedzę. Książki, mimo że na wyciągnięcie ręki i ułożone równo w szeregu, nie zdradzają klucza dostępu do siebie. Nie ma pośród nich pierwszych ani nie organizuje je żadna hierarchia. Są też dość osobliwe, bo konstruują je opowieści fotograficzne i wizualne treści. Czytelnia jest przestrzenią błądzenia w celu poznania.

Wystawa prezentuje fotografie oraz książki fotograficzne około 30-ciu studentek i studentów trzech kierunków: Sztuka i Media, Digital Design oraz Art&Design studiujących w Instytucie Sztuki i Designu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Uczestniczki i uczestnicy są absolwentami programu „Fotografia społeczna – między publicystyką a sztuką”, który jest częścią projektu „Uczelnia najwyższej jakości – UP to the TOP”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kuratorzy wystawy: Alicja Panasiewicz, Krzysztof Siatka
Koordynator programu: Beata Długosz

Wernisaż wystawy: 30 czerwca 2022 o godz. 18.00
Wystawa potrwa do 12 lipca.