Nominacja do nagrody w Konkursie Fontnieczcionka dla Joanny Dubielewskiej

Projekt kroju pisma „Manzoni”

Autor – Joanna Dubielewska
Data obrony – listopad 2022
Uczelnia – Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Promotor – dr Przemysław Paliwoda
Kierunek studiów – Art & Design (II stopnia)

Projekt kroju pisma „Manzoni” to praca dyplomowa obroniona w Instytucie Sztuki i Designu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Projekt nagłówkowego kroju pisma powstawał podczas wymiany Erasmus+ we Włoszech, gdzie autorka spędziła kilka miesięcy studiów magisterskich. Kształty znaków inspirowane są szyldami, znakami i sztuką uliczną południowych Włoch. Zestaw liter wzbogacony został o polskie znaki diakrytyczne, dzięki którym możliwe jest użycie fontu w projektach używających zarówno języka polskiego, jak i włoskiego. W ramach projektu przygotowany został zestaw ilustracji i nadruków na odzież z wykorzystaniem zaprojektowanych liter oraz grafiki pokazujące zastosowanie fontu. Font dostępny jest do pobrania tutaj.

Joanna Dubielewska – Multidyscyplinarna projektantka graficzna, absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zajmuje się tworzeniem identyfikacji wizualnych, projektowaniem krojów pism oraz www. Jej pasją jest fotografia analogowa i spędzanie czasu nad morzem. Obecnie mieszka w Warszawie. https://dyplomy.fontnieczcionka.pl/dyplomy/2022#projekt_kroju_pisma_manzoni