Nominacja do nagrody w Konkursie Fontnieczcionka dla Michała Roga

Autor – Michał Róg
Data obrony – lipiec 2022
Promotor – dr Anna Zabdyrska
Kierunek studiów – Art & Design (II stopnia)

Azor to projekt aplikacji dog walkingowej, wykorzystującej zjawisko uberyzacji, dedykowanej dla właścicieli psów, którzy są świadomi potrzeb swoich podopiecznych. Produkt ten stanowi rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie zapewnić odpowiedniej aktywności pupilowi w ciągu dnia, ale również kreuje nowy rodzaj stanowiska pracy dla osób chcących zarabiać wyprowadzając psy. Aplikacja łączy obie strony, usprawniając komunikację poprzez automatyzację i koordynację kolejnych kroków całego procesu. W celu zapewnienia koniecznej dozy zaufania względem opiekuna, poza samą aplikacją informującą o jego kompetencjach, przewidziany został również lokalizator. Azor łączący się z nią. Wykorzystuje on technologię ultra-wideband, dającą możliwość śledzenia stanu aktywności psa oraz udostępniania właścicielowi jego bieżącej lokalizacji na mapie. W trakcie procesu projektowego wykonany został dogłębny research obejmujący m.in. przeprowadzenie badań ilościowych oraz jakościowych, a intuicyjność finalnej wersji została potwierdzona testami użyteczności. Projekt składa się z identyfikacji wizualnej marki, makiet oraz prototypu aplikacji. Więcej informacji znajdziecie tu.

Michał Róg – Projektant skupiający się na digital designie. Absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.